GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Väggrelief 1576210
*
nr 157 6210
Väggrelief
Keramik, 50-tal, H49
Utrop:
100 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 juni 2002
kl 16:00:00
- Budhistorik
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik reliefplatta relieftavla väggplatta väggrelief
-
2136 Väggrelief
Dagny Enberg. Signerad, trä, "Ängel". Längd: 90cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:22
-
2101 Väggrelief
Hennie Strålhammar (1907-1977), Sverige. Gips, fli..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:29
*
Väggrelief
nr 157 6210
Väggrelief
Keramik, 50-tal, H49
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 17 juni 2002 |
- Budhistorik
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik reliefplatta relieftavla väggplatta väggrelief
-
2136 Väggrelief
Dagny Enberg. Signerad, trä, "Ängel". Längd: 90cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:22 -
2101 Väggrelief
Hennie Strålhammar (1907-1977), Sverige. Gips, fli..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:29